10 יתרונות להסכם ממון לפני נישואין

יתרונות הסכם ממון

עריכת הסכם ממון לפני נישואין היא צעד חיוני וחשוב מאחר והוא בא להגן על כל אחד מבני הזוג מבחינה כלכלית ורגשית במקרה של פרוד.  הסכם ממון תורם ליצירת יחסים בריאים ואיתנים, ומאפשר לבני הזוג להתמקד בבניית חיים משותפים מתוך אהבה ושותפות אמיתית והוא אף מנטרל מניעים כלכליים נסתרים.

10 סיבות  למה כדאי לערוך הסכם ממון לפני נישואין?

1. הגנה על רכוש קיים: בהסכם ממון ניתן לקבוע הפרדה רכושית מלאה או חלקית בין בני הזוג ,אשר תתייחס לנכסים שנצברו בעבר בהווה או בעתיד ובכך להגן על נכסים שהובאו לנישואין, כמו דירה, עסק או ירושה עתידית.

2. ביטחון כלכלי: הסכם ממון מספק ביטחון כלכלי ושקט נפשי  במקרה של גירושין, ומבטיח שלא תצטרכו לחלוק רכוש שצברתם בעמל רב או שקיבלתם מההורים במתנה או בירושה. בהסכם ממון ניתן אף להגדיר הפרדה של רכוש שיצבר גם לאחר הנישואין לרבות הכנסות מעבודה מגמל ופנסיה.

3. מניעת סכסוכים: הסכם ממון הוא למעשה הסדר רכושי שיחול  עם הפרדה במסגרתו הוא מסדיר את חלוקת הרכוש , ובכך מונע סכסוכים משפטיים ובזבוז עצום של משאבים והוצאות עורכי דין בבתי משפט.

הסכם ממון

4. יצירת שקיפות ואמון: עריכת הסכם ממון מחייבת את בני הזוג לנהל דיון פתוח וגלוי על נושאים כלכליים עוד לפני הנישואין , ובכך תורמת ליצירת אמון ושקיפות ביחסים.

5. שמירה על עצמאות כלכלית: הסכם ממון מאפשר לכל בן זוג לשמור על עצמאות כלכלית וניהול נכסיו באופן עצמאי ללא תלות בבן הזוג וללא פיקוח ובקרה שלו על מה שנעשה בנכסים האישיים שלכם.

6. הגנה על ילדים: הסכם ממון לא דן בנשוא מזונות קטינים ולכן לא יכול לפגוע בצרכים האישים שלהם במקרה של פירוד .

7. התחשבות בצרכים אינדיבידואלים: ניתן להתאים את הסכם הממון לצרכים הפרטניים שלכם  תוך התחשבות בהסכמות וברצונות שלכם כך שניתן לתפור לכל זוג את החליפה הכלכלית המתאימה לו מבחינת התנהלות כלכלית ונכסים שלא יאוזנו במקרה של פרוד.

8. גמישות: הקשר בין בני זוג הוא קשר מתפתח ולכן ניתן לשנות בעתיד את הסכם הממון בהסכמת שני בני הזוג בכל העת  בהתאם לשינויים שחלים בחייהם וכמובן שמקרים מסויים ניתן אף לבטלו כליל.

9. פתרון נגיש ומהיר: עריכת הסכם ממון היא פתרון זול ומהיר יחסית להליכים משפטיים במקרה של גירושין.

10. ביטוי של מחויבות: עריכת הסכם ממון יכולה להעיד על בגרות ועל מחויבות הדדית ורצון לבנות חיים משותפים בריאים ויציבים ולצד זה להגיע להסכמות לחלוקת רכוש אשר תמנע מחלוקות בעתיד והוצאת כספים מיותרים.

חשוב לציין: הסכם ממון לפני נישואין ניתן לאישור בפני נוטריון או בית משפט.

מתי כדאי לערוך הסכם ממון לאחר נישואין?

משבר ביחסים : הצורך בעריכת הסכם ממון לאחר הנישואין מתעורר לפעמים בעקבות משבר חמור ביחסים אם זה בעקבות בגידה של אחד מבני הזוג או בעקבות משבר כלכלי שנובע מהתנהלות כלכלית לא אחראית של אחד מבני הזוג. במצב זה מטרתו של הסכם הממון זה לנסות באמצעות ההסכמות שמתגבשות לחלוקת רכוש במקרה של פירוד לנסות ולשקם את האמון שנפגע. 

שינוי בנסיבות: לפעמים חלים שינויים משמעותיים בנסיבות הכלכליות של בני הזוג מאז החתונה, כמו ירושה, פתיחת עסק או צבירת חובות. הסכם ממון יכול להסדיר את חלוקת הרכוש במקרה של גירושין תוך התחשבות בשינויים אלה.

חשוב לציין: עריכת הסכם ממון לאחר נישואין מחייבת אישור של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

שרותי משרדו של עו”ד הסכם ממון בפתח תקווה לעריכת הסכם ממון

ניר טולדנו הוא נוטריון ועורך דין בעל ניסיון רב בתחום דיני המשפחה, המתמחה בעריכת הסכמי ממון. משרדו  ערך מאות הסכמי ממון לאורך השנים, וצבר ניסיון רב בתחום. משרדנו  יבין את הצרכים והרצונות שלכם, ויסייע לכם לערוך הסכם ממון המותאם אישית לצרכים הייחודיים שלכם במחירים הוגנים. ליעוץ או קבלת הצעת מחיר לעריכת הסכם ממון שלחו הודעת ווצאפ.

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן