צוואה בפני נוטריון

עריכת צוואה נוטריונית בפני נוטריון מגדילה את הוודאות לקבילותה של הצוואה ומקטינה את החשש שיורשי המנוח המתנגדים לביצועה יצליחו להביא לביטולה בהליך של התנגדות לקיום צוואה.סעיף 22 (ז) לחוק הירושה קובע שדין נוטריון כדין שופט “לעניין סעיף זה”. ומכאן שסמכויותיו וחובותיו של שופט – הקבועות בסעיף 22 לחוק הירושה – נתונות גם לנוטריון.

צוואה בפני רשות נעשית על ידי מצווה, באופן אישי, באחת משתי דרכים:

א.    המצווה אומר לרשות, בעל פה, את דברי הצוואה או הוא מגיש לרשות את דברי הצוואה בכתב.

ב.    בחר המצווה לומר את דברי הצוואה בעל פה יירשמו דבריו על ידי הרשות וייקראו בפניו.

ג.    המצווה יצהיר שזו צוואתו והרשות תאשר על פני הצוואה שזו הוקראה בפני המצווה ושהמצווה הצהיר כאמור.

ד.    אם בחר המצווה להגיש את דברי הצוואה בכתב, אין כל צורך ברישום ודי במילוי הדרישות האחרות.

  הלכה פסוקה היא כי ‘צוואה שאין בה פגם מבחינת הצורה, חזקה עליה שצוואת אמת היא, והטוען שאין לה תוקף-עליו הראיה.

כמה עולה לאמת צוואה בפני נוטריון?

עלות צוואה בהתאם לתקנות הנוטריונים שכר ושירותים המתפרסם אחת לשנה הרי שעלות אישור עשיית צוואה הנערכת לפי סעיף 22 לחוק הירושה, התשכ”ה-1965 לחותם יחיד העלות 246 ש”ח + מע”מ ולכל חותם נוסף 126 ש”ח + מע”מ במידה ניתן יותר מעותק אחד לאותה צוואה לכל עותק נוסף 75 ש”ח + מע”מ. תעריפים אלה נכונים כאשר מדובר באימות הצוואה בפני הנוטריון. יחד עם זאת כאשר יש צורך גם לערוך את הצוואה, כל נוטריון שהוא גם עוה”ד רשאי לבקש שכר שונה וזאת בהתאם למידת ניסיונו ולמוניטין שצבר בתחום וכן בהתאם למורכבות של הצוואה. עלות עריכת צוואה סטנדרטית בחלק ממשרדי עורכי הדין נעה בין 1,000 ל 2,000 ש”ח + מע”מ וכאשר מדובר בצוואה הדדית טווח המחירים נע בין 1,500 ל 3,000 ש”ח ואף יותר בתוספת מע”מ.

צוואה בפני נוטריון שרותי המשרד

משרדנו מספק שרותים של עריכת צוואה בפני עו”ד ונוטריון וערוך לספק את השירות לעיתים גם בהתראה קצרה. לקבלת יעוץ ראשוני ללא התחייבות או לקבלת הצעת מחיר לעריכת צוואה נוטריונית צרו קשר עם משרדנו או חייגו עכשיו 03-9309677

סגירת תפריט
דילוג לתוכן