אישור העתק נוטריוני נאמן למקור

אישור העתק נאמן למקור נדרש לפעמים להצגה על מנת להוכיח שצילומו של המסמך המקורי זהה למקור וזאת לצורך הצגת המסמך על פי דרישה לרשויות שונות.

סעיף 12 לחוק הנוטריונים תשל”ז – 1976 קובע כי : “לא יאשר נוטריון שמסמך פלוני הוא העתק נכון מהמקור, אלא אם המקור הוצג לפניו והוא השווה זה אל זה ומצאם שווים.”
 
מנגד תקנה 7(א) לתקנות קובעת כי נוטריון לא ייתן אישור לגבי מסמך שנערך בשפה שאינה ידועה לו אלא אם הוא מלווה בתרגום. מכאן שעל הנוטריון להכיר את השפה בה מתבקש אישור העתק נאמן למקור כדי שלא ייווצר מצב של אישור מסמך שאינו חוקי מבחינת התוכן ( דעת המלומד יונה דה – לוי בספרו ‘דיני הנוטריון ותולדותיהם’, עמ’ 180). על הנוטריון להיות מסוגל לקרוא את המקור ואת ההעתק על מנת שיוכל להשוות ביניהם. יחד עם זאת, ועדת הנוטריונים קבעה כי  אם  רוב המסמך כתוב בשפה המובנת לנוטריון והכיתוב בשפה שאינה מוכרת לו הוא טפל למסמך, נראה כי ניתן יהיה לתת אישור העתק נכון מהמקור וכי יש לנקוט במשנה זהירות כאשר ניתן אישור במקרה זה, כגון: צילום ההעתק במשרדי הנוטריון, תרגום במקרים מתאימים ואף אי עריכת האישור במקרים מסוימים.
 

כמה עולה אישור העתק נאמן למקור על ידי נוטריון?

מחיר אישור העתק נוטריוני הוא מחיר אחיד הקבוע בתקנות הנוטריונים המתעדכנן אחת לשנה , בהתאם לעליית המדד ומחייב את כלל הנוטריונים במדינת ישראל,  בהתאם לכך מחיר אישור העתק נוטריוני של מסמך הוא 67 ש”ח   לעמוד הראשון ו 5 ש”ח לכל עמוד נוסף. במידה ובאותו מעמד בו מוזמן השרות אישור הנוטריון יותר מהעתק צילומי אחד לכל אישור נוסף יש להוסיף 22 ש”ח לעמוד הראשון ו5 ש”ח לכל עמוד נוסף. כל המחירים הנ”ל לא כוללים מע”מ והם נכונים לשנת 2022. 

אישור העתק נוטריוני – שרותי המשרד

משרדנו מספק , בין היתר, שרות נוטריוני של אישור העתק נאמן למקור. על מנת לקבל את השרות ניתן להגיע למשרדנו עם המקור ולקבל את האישור בו במקום או לשלוח את המקור אלינו בדואר או באמצעות שליח ולקבל את האישור בחזרה בדואר או באמצעות שליח . ניתן לשלם עבור השירות גם באמצעות כרטיס אשראי. 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן