תצהיר 12 שנות לימוד מהו ולצורך מה הוא נדרש?

תצהיר 12 שנות לימוד הוא תצהיר שבו נדרש המצהיר להצהיר בכתב כי סיים בהצלחה לימודיו  במוסד מוכר. התצהיר נערך לפי דירישת המוסד או הרשות שמבקשת אותו בפני נוטריון או עורך דין, אשר מעיד על חתימתו של המצהיר בפניו.

באיזה מקרים מתעורר הצורך להמצאת תצהיר המעיד על 12 שנות לימוד?

ברוב המקרים הצורך להמצאת תצהיר  מתעורר לצורך קבלה לעבודה או כתנאי להגשת מועמדות לתפקיד או מכרז או לצורך קבלה ללימודים. הצורך להגשת בתצהיר לא מתעורר כלל  אם היה בידי המצהיר תעודת גמר אלא רק במקרים שיש קושי להמציא את התעודה הנ”ל.

 

חובת הפירוט שמוטלת על המצהיר להוכחת 12 שנות לימוד

המצהיר  מחויב לספק פרטים מדויקים ומלאים על המוכיחים את השלמת לימודיו והשכלתו. הפרטים הנדרשים כוללים:

  • שם המוסד שבו למד בכל שנה 
  • שנות לימוד  בכל מוסד 
  • תאריכי התחלה וסיום לימודים בכל מוסד ומוסד
  • מקצועות שנלמדו

במקרים מסוימים, ידרש המצהיר  להציג מסמכים נוספים כדי לאשר את נכונות הפרטים המופיעים בתצהיר.

ההבדל בין אימות חתימה של תצהיר בפני עורך דין לנוטריון

אימות חתימה של תצהיר בפני עורך דין או תצהיר נוטריוני  מעניק לו תוקף משפטי. עם זאת, ישנם מוסדות וגופים שדורשים שההצהרה  תעשה בפני נוטריון  ולא מסתפקים בחתימה בפני עורך דין שאינו נוטריון.

מה המשמעות המשפטית של חתימה על תצהיר המעיד על 12 שנות לימוד?

חתימה על תצהיר מהווה הצהרה משפטית של המצהיר על כך שהוא סיים 12 שנות לימוד. התצהיר מאומת בפני נוטריון או עורך דין, אשר מעיד על חתימתו של המצהיר לאחר שהמצהיר הוזהר כי עליו לומר את האמת וכי יהיה צפוי לעונשים הקבועים בחוק אם לא יעשה כן.

המשמעות המשפטית של חתימה על תצהיר זה היא שהמצהיר מחויב לנכונות הפרטים המופיעים בו. אם המצהיר מגיש תצהיר כוזב, הוא עלול להיענש על כך.

לכן, חשוב שניסוח התצהיר יהיה עם פרטים נכונים ומדוייקים.

כמה עולה לערוך תצהיר בפני נוטריון

עלות אימות חתימה של תצהיר  בפני נוטריון משתנה בהתאם לתעריף של הנוטריון. בדרך כלל, העלות האימות של התצהיר 211 ש”ח+ מע”מ בהתאם לתעריף הנוטריונים כאשר לסכום זה יש להוסיף את עלות הכנת התצהיר אשר אינה קבועה בחוק וכל נוטריון רשאי לקבוע אותה באופן עצמאי וחופשי.

שירותי משרדו של עורך דין ונוטריון בפתח תקווה ניר טולדנו 

משרדו של עורך דין ונוטריון ניר טולדנו ממוקדם ברחוב תוצרת הארץ 3 פתח תקווה. המשרד מספק מגוון שירותים בתחום אימות חתימה של מסמכים, כולל תצהיר 12 שנות לימוד לקבלת שירות זה הינכם מוזמנים ליצור קשר / להתקשר  052-3589798; 03-9309677 או לשלוח הודעת ווצאפ.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן