אפוסטיל - APOSTIL

מהו אפוסטיל?

אפוסטיל (אישור בצרפתית)  הוא  אישור הניתן על ידי רשות מוסמכת של מדינה, המאשר כי התעודה רשמית, מקורית, והונפקה על ידי הרשות המוסמכת לכך. אפוסטיל ניתן על ידי בית משפט ו/או כל רשות מוסמכת אחרת כגון משרד החוץ על מנת לאמת את נכונות החתימה על גבי תעודות כגון תעודת נשיאוין,תמצית רישום, תעודת לידה או כל מסמך רישמי אחר. במקרים רבים נועד האפוסיל לאשר את עצם סמכותו של הנוטריון לאמת מסמכים נוטריונים. 

אפוסטיל נועד בין היתר לאשר את סמכות הנוטריון לאשר מסמכים נוטריוניים וכן על מנת לאמת את מקורו ואמיתותו של המסמך או התעודה הרלוונטית. האפוסטיל מאמת את חתימת הנוטריון על גבי המסמך ומאשר כי הנוטריון החתום על המסמך הוא אכן נוטריון על פי דיני המדינה שהנפיקה את האפוסטיל.

על אמנת האג חתומות מרבית המדינות בעולם . באמנה עצמה נקבע כי במקום ההליכים הפרוצדוראלים לאישור חתימת הנוטריון במדינה זרה , אשר היה נהוג בטרם אישרה של האמנה בשנת 1961 יטביעו המדינות החתומות על האמנה “תעודה לפי האמנה”, תעודה זו נקראת אפוסטיל.

אפוסטיל - APOSTIL​מסמך המאושר בחותם נוטריון, יוכר לצורך מתן אפוסטיל על ידי פקיד בית המשפט המוסמך, לאחר שיוודא כי הנוטריון אכן מופיע ברשימת הנוטריונים המוסמכים על ידי שר המשפטים.

להלן, רשימת בתי המשפט המאמתים חתימות של נוטריונים על גבי מסמכים המיועדים לשימוש מחוץ לישראל.

להלן רשימת המדינות החתומות על אמנת האג .

במידה והינכם זקוקים לשירות קבלת אפוסטיל , צרו קשר עם משרדנו 052-358979803-9309677 ניתן גם לקבל הצעת מחיר באמצעות משלוח הודעה לווצאפ המשרד.

כתובתנו: רחוב תוצרת הארץ 3 פתח תקווה בסר סיטי בניין T קומה 18 (ליד יכין סנטר).

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן